Buduj z Pasją

Etap okręgowy Olimpiady „Buduj z pasją” Edycja 2021

W dniu 22 kwietnia 2021 roku w ZSTiO w Sandomierzu odbył się etap okręgowy Olimpiady „Buduj z pasją”. Naszą Szkołę reprezentowali uczniowie klasy 2B/Cg: Dobromiła Lis i Bartłomiej Zając. W zmaganiach w okręgu sandimierskim wzięło udział 8 drużyn. Tematyka tegorocznej Olimpiady związana była w głównej mierze z technologią i wykonywaniem robót wykończeniowych w budownictwie.

Nasza drużyna godnie reprezentowała Szkołę i zajęła 4. miejsce w okręgu. Należy podkreślić wysoki poziom tegorocznych zmagań oraz niewielkie różnice w punktacji pomiędzy drużynami z pierwszej czwórki.

Dobromile i Bartłomiejowi serdecznie gratulujemy, doceniamy ich wkład pracy i starania w osiągnięciu jak najlepszego wyniku.

 

X Edycja „Buduj z pasją” – etap szkolny

W dniu 01.12.2020 roku odbył się etap szkolny Olimpiady „Buduj z pasją. W tym roku, ze względu na panującą pandemię wirusa SARS-CoV-2, eliminacje przeprowadzono z zachowaniem reżimu sanitarnego w szkolnej auli. W konkursie brało udział 10 uczestników, którzy cieszyli się, że mogą ponownie przyjść do szkoły. Uczniowie znów mogli zasiąść w szkolnych ławkach, a mury szkoły chociaż na chwilę wypełniły się głosami uczniów.  Na uczestników czekał test, na rozwiązanie którego mieli 60 minut. Dwoje uczniów, którzy uzyskają największą liczbę punktów, będzie reprezentowało naszą szkołę na etapie regionalnym konkursu w Tarnobrzegu lub Sandomierzu. Już niebawem dowiemy się, kto będzie miał szansę zmierzyć się w marcu z zadaniami teoretycznymi i praktycznymi.

 Opiekun uczniów: mgr
inż. Aleksandra Drabicka

IX edycja turnieju „BUDUJ Z PASJĄ” etap regionalny.

W dniu 30 stycznia br. odbyła się IX edycja turnieju „Buduj z pasją” w ZSP nr 3 w Tarnobrzegu. Był to etap regionalny, z którego najlepsze 2 drużyny awansują do finału centralnego w Gliwicach. Naszą szkołę reprezentowali Damian Pilawski i Maciej Wielgos z klasy 3B/C. Konkurs składał się z dwóch części. Pierwsza; testowa, rozwiązywana indywidualnie i druga; problemowa rozwiązywana  zespołowo. Zagadnienia dotyczyły kwalifikacji BD. 04. Wykonywanie robót montażowych, okładzinowych i wykończeniowych. Która szkoła z 7 startujących w tych zawodach dostanie się do finału okaże się niebawem. Wyniki ogłoszone zostaną 7 lutego. Ż

Opiekun uczniów – Elżbieta Kuźniar

VIII EDYCJA BUDUJ Z PASJĄ – FINAŁ CENTRALNY

30 maja 2019r. w staszowskim Centrum Kształcenia Praktycznego i Zespole Szkół im. Stanisława Staszica w Staszowie, rozpoczęła się dwudniowa olimpiada pt. „Buduj z pasją”, której organizatorem była Krajowa Federacja Edukacji Zawodowej i Kultury Fizycznej „Budowlani”, we współpracy z Centrum Kształcenia Paraktycznego w Staszowie i Zespołem Szkół im. Stanisława Staszica w Staszowie. W tym wydarzeniu, o randze ogólnopolskiej, udział wzięło 14 szkół i centrów kształcenia: Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 w Gdyni, Centrum Kształcenia Praktycznego w Staszowie – gospodarze olimpiady, a także:

Zespół Szkół nr 1 w Wieluniu,

Zespół Szkół Zawodowych nr 2 i II Liceum Ogólnokształcące we Włodawie

Zespół Szkół Budowanych im. Żołnierzy Armii Krajowej w Olsztynie,

Zespół Szkół Zawodowych im. Marszałka F. Bielińskiego w Górze Klawarii,

Zespół Szkół Budowlano-Ceramicznych w Gliwicach,

Zespół Szkół nr 1 im. Ambrożego Towarnickiego w Rzeszowie,

Zespół Szkół Budowlanych we Włocławku, 

Zespół Szkół Budowalno-Energetycznych im. E. Malinowskiego w Ostrowie Wielkopolskim, 

Państwowa Szkoła Budownictwa i Geodezji im. Henryka Łopacińskiego w Lublinie, 

Zespół Szkół Ogólnokształcąco-Technicznych w Lublińcu,

Zespół Szkół Budowlanych w Krakowie oraz

Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. ks. prof. Józefa Tischnera w Limanowej. 

W pierwszym dniu olimpiady odbyły się prezentacje uczestniczących w niej firm z branży budowlanej: Wienerbergar, Weber Saint-Gobain, Blue Dolphin Tapes, Rigips Saint-Gobain, Kubala, Sopro oraz Makita. Wśród zaproszonych gości byli, m.in. pelnomocnik wojewody świętokrzyskiego Wiktor Kowalski, starosta staszowski Józef Żółciak, wicestarosta Leszek Guzal, dyrektor Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Staszowie Izydor Grabowski oraz staszowscy przedsiębiorcy. Równolegle do przeprowadzanych prezentacji odbyła się także część praktyczna olimpiady, w trakcie której uczestnicy musieli wykazać się umiejętnościami wykorzystania wiedzy, zdobytej w trakcie nauki. Część praktyczną olimpiady przeprowadzono w auli Centrum Kształcenia Praktycznego oraz Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Staszowie. Pierwszy dzień olimpiady zakończono wycieczką do Zakładu Ceramiki Budowlanej Wienerberger w Oleśnicy. 

W piątek 31 maja 2019, w auli Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Staszowie i Centrum Kształcenia Praktycznego w Staszowie,  odbyło się uroczyste podsumowanie dwudniowej Olimpiady Budowlanej „Buduj z pasją”.

Rozpoczęto od przeprowadzenia części teoretycznej. Po napisaniu testu, uczniowie pojechali do Kurozwęk, gdzie zwiedzali Zespół Pałacowy rodziny Popielów, wraz ze znajdującą się na jego terenie hodowlą bizonów amerykańskich. Jedną z atrakcji wyjazdu był koncert fortepianowy w wykonaniu Kamila Kondka, który zaprezentował utwory muzyki klasycznej oraz popularnej.
Tuż po powrocie, około godziny 13:00, rozpoczęto uroczystą galę podczas której nagrodzono najlepsze zespoły, rywalizujące ze sobą podczas olimpiady.
Spośród 14 szkół oraz Centrów Kształcenia Praktycznego biorących udział w budowlanej rywalizacji, na podium znalazły się następujące drużyny:

I miejsce Zespół Szkół nr 1 w Wieluniu,

II miejsce Zespół Szkół Zawodowych im. Franciszka Bielińskiego w Górze Kalwarii,

III miejsce Zespół Szkół Ogólnokształcąco-Technicznych w Lublińcu,

IV miejsce Zespól Szkół w Staszowie i Centrum Kształcenia Praktycznego w Staszowie,

V miejsce Zespól Szkół Nr 1 w Rzeszowie

Partnerami, a zarazem sponsorami olimpiady byli: Wienerbergar, Weber Saint-Gobain, Rigips Saint-Gobain, Blue Dolphin Tapes, Kubala, Sopro, Makita, Blachy Pruszyński, Firma Eko Dom oraz starosta piaseczyński Ksawery Gut. Natomiast sponsorami lokalnymi z terenu powiatu staszowskiego oraz Tarnobrzega byli: SkowBud, Multi-Max, Wrześniak Glassworks, BTBB Sp. z o.o. Huta Szkła, Supermarket Helena, Mrówka Staszów, Zespół Pałacowy w Kurozwękach, Biuro Rachunkowe – Anna i Krzysztof Jabczuga, Kemer Studio – fotografia profesjonalna, Studio wizażu – Sylwia Makeup, Pustelnia Złotego Lasu w Rytwianach oraz Mrówka Tarnobrzeg. Patronat honorowy nad olimpiadą objęli: Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska, Wojewoda Świętokrzyski Agata Wojtyszek, Świętokrzyski Kurator Oświaty Kazimierz Mądzik, starosta staszowski Józef Żółciak oraz burmistrz miasta i gminy Staszów Leszek Kopeć. Oprawę muzyczną VIII edycji Olimpiady Budowlanej „Buduj z pasją” zapewniał zespół uczniowski „Staszicówka Band”, pod batutą Andrzeja Stawińskiego.

Opiekun olimpiady : mgr inż. Maria Słuja

VIII EDYCJA BUDUJ Z PASJĄ – EDYCJA REGIONALNA

Nasi uczniowie Adam i Rafał budowali z pasją w Sandomierzu.

Zapraszam do oglądnięcia materiału.
Opiekun:
mgr inż. Maria Słuja

Znamy zwycięzców tegorocznej edycji konkursu

„Buduj z pasją” – etap okręgowy, jaki w czwartek przeprowadzono w sandomierskiej „budowlance”. 

14 marca 2019 roku dla województw świętokrzyskiego, podkarpackiego i małopolskiego, trwał etap regionalny olimpiady „Buduj z pasją”. 

W konkursie wzięło udział 11 dwuosobowych drużyn: z Krakowa, Olkusza, Limanowej, Buska Zdroju, Rzeszowa, Jarosławia, Brzeska, Stalowej Woli, Staszowa, Tarnobrzega i Sandomierza.

Praktyczne zadanie konkursowe dotyczyło wykonania fragmentu filaru.

Po podliczeniu punktacji z części testowej i praktycznej wybrano zwycięzców:

1. Zespół Szkół Budowlanych nr 1 w Krakowie: Mateusz Słonina, Mariusz Brandys

2. Zespół Szkół nr 1 im. Ambrożego Towarnickiego w Rzeszowie: Rafał Drzał, Adam Matejek

3. Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. ks. prof. Józefa Tischnera w Limanowej: Paulina Zając, Wojciech Skowronek

Najlepsze drużyny będą zmagały się w dniach 30 – 31 maja w VIII Ogólnopolskiej Olimpiadzie „Buduj z pasją”, która odbędzie się w Staszowie.

VII EDYCJA BUDUJ Z PASJĄ – EDYCJA REGIONALNA

Wielkie emocje podczas olimpiady „Buduj z pasją” w Sandomierzu. Rywalizowało 11 zespołów!!!

Trzecie miejsce wywalczyli ADAM MATEJEK i RAFAŁ DRZAŁ uczniowie z Zespołu Szkół nr 1 w Rzeszowie.

W całym kraju do VII Regionalnej Olimpiady pod hasłem. „Buduj z pasją” przystąpiło w piątek 57 szkół. Gospodarzem zmagań był także Sandomierz, gdzie sprawdziło się 11 dwuosobowych zespołów. To uczniowie reprezentujący szkoły o profilu budowlanym z terenu województwa świętokrzyskiego, małopolskiego i podkarpackiego. Swoich przedstawicieli miał między innymi Kraków, Kielce, Busko Zdrój, Stalowa Wola, Staszów i Rzeszów.

Pierwsza część olimpiady to sprawdzenie wiedzy teoretycznej. Młodzież w ciągu godziny musiała odpowiedzieć na 40 pytań. Potem była część praktyczna, na którą przeznaczono aż 180 minut. W tym roku była to kwalifikacja B.6 malarsko – tapeciarska.

Pierwsze miejsce zajęła drużyna reprezentująca Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 – Centrum Kształcenia Praktycznego w Tarnobrzegu.

Na drugim miejscu uplasowała się drużyna z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych imienia Tadeusza Kościuszki w Stalowej Woli.

Trzecie miejsce wywalczyła młodzież z Zespołu Szkół nr 1 im. Ambrożego Towarnickiego w Rzeszowie.

Najlepsze drużyny będą zmagały się w dniach 9 – 11 kwietnia w VII Ogólnopolskiej Olimpiadzie „Buduj z pasją”, która odbędzie się w Zabrzu.

Zwycięzcom gratulujemy i trzymamy kciuki w dalszych zmaganiach!

Opiekun: mgr inż. Maria Słuja